Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Inwestowanie | GPW V - Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce

GPW V - Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce

inne w tej kategorii

Marcin Krzywda

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
39,90zł

152 str.,
ISBN: 978–83–7701–110–2

książka + PDF gratis [?]
49,90zł

155 str.,
ISBN: 978–83–7701–109–6

„GPW Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce” to piąta część serii GPW autorstwa Marcina Krzywdy, który jest inwestorem giełdowym z ponad 10-letnim stażem. Wszystkie części serii oparł na własnych doświadczeniach inwestycyjnych i wiedzy na temat GPW.

Wśród pozostałych części znajdziesz:

Chcesz poznać alternatywne metody analizy technicznej i zapewnić sobie Sukces na GPW? 

"Z giełdą jest tak, że kursy akcji przedstawia się na wykresach. Te wszystkie słupki i wznoszące się i opadające fale w oczach znawcy giełdy to swoisty przewodnik, który mówi mu, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać. Wymyślono nawet pewien zbiór metod "analizowania" tychże wykresów. W skrócie metody te polegają na tym, że "jak widzisz coś na wykresie (jakiś wzór/schemat), to kupuj, a jak widzisz inny, to sprzedawaj. Szuka polega na tym, aby wiedzieć, na co patrzeć, czego szukać i jak to interpretować".

Marcin Krzywda, autor

W poprzednich 4 częściach serii GPW autor po kolei wprowadził nas w podstawy i coraz bardziej zaawansowane metody praktyki inwestycyjnej. Oto piąta część serii GPW: "Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce". Ta książka jest kolejnym krokiem na drodze do Sukcesu na GPW, a jednocześnie kulminacją całej serii, bowiem właśnie tu Marcin Krzywda zdradza najbardziej zaawansowane techniki, dzięki którym sam odniósł sukces.

Najważniejsze pytanie każdego inwestora?

Największym pytaniem, które zadają sobie inwestorzy, jest: kiedy
kupić i kie
GPW 5dy sprzedać akcje? O tym już wiesz z drugiej części serii. Wówczas jednak, będąc na etapie początków, było jeszcze zdecydowanie za wcześniej na rozwijanie tych najbardziej zaawansowanych elementów praktyki.

Dlaczego wciąż jedni inwestorzy zarabiają na giełdzie kokosy, podczas gdy inni z trudem wychodzą na zero? Dziś, po przyswojeniu wiedzy z poprzednich części, możesz poznać odpowiedź na to pytanie.

Świece japońskie, wykresy Fibonacciego to wszystko pojęcia, z którymi mogłeś się spotkać już wcześniej, jeśli grasz na giełdzie. Teraz dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać te narzędzia do wybierania najlepszych akcji i sprzedawania ich po najwyższej cenie.

Jak przewidzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać akcje?

Od dziesięcioleci ludzie starali się wypracować jakąś metodę przewidywania spadku cen akcji. Część z nich zapewne już znasz. Niemniej jednak GPW to żywy organizm, na którym wszystko może się zdarzyć. Czasem więc podstawowe metody mogą po prostu zawieść lub nie dać pełnego obrazu w konkretnej sytuacji.

Właśnie dlatego warto przyglądać się swoim inwestycjom z różnych stron. Alternatywne metody przeprowadzania analizy technicznej umożliwiają właśnie takie podejście. Bardzo często dzięki nim będziesz w stanie rozpoznać sytuacje, które nie sposób wyłapać, posługując się metodami klasycznymi. W tym poradniku opisane są właśnie praktyczne zastosowania tych niekonwencjonalnych metod analizy technicznej.

Która z alternatywnych metod analizy technicznej będzie dla Ciebie najlepsza?

Wewnątrz publikacji znajdziesz szczegółowe opisy 4 najważniejszych metod alternatywnych:

 • Świece japońskie to metoda analizy wykresów, która powstała w Japonii. Stosuje się tu inny typ wykresów wykresy świecowe. Wykres taki składa się ze "świec", których interpretacja pozwala lepiej przewidywać przyszłe ceny akcji.  Podstawowe zasady i reguły „świec” są identyczne jak w klasycznej analizie technicznej.
 • Ciąg liczb Fibonacciego już starożytni zauważyli występowanie w przyrodzie różnych proporcji. Jedną z nich jest tzw. złota proporcja. Okazuje się, że ta proporcja ma związek również ze znanym ciągiem liczb Fibonacciego. Opracowano metody, które poszukują tych proporcji w wykresach i w ten sposób pozwalają przewidywać i prognozować tzw. momenty zwrotne, dzięki czemu można przewidzieć, kiedy np. sprzedawać akcje.
 •  Teoria fal Elliotta to kontrowersyjna metoda gry na giełdzie. Opiera się na ciągu liczb Fibonacciego, jak i na wielu obserwacjach jej autora Ralpha Nelsona Elliotta. Znaczna część tej koncepcji zgodna jest z tradycyjnymi metodami stosowanymi do analizy wykresów. Teoria Elliotta wykracza jednak poza tradycyjną analizę techniczną i ukazuje całościową perspektywę rynku. Pomaga wyjaśnić, dlaczego i gdzie powstają określone formacje i dlaczego zapowiadają taki, a nie inny bieg wydarzeń.
 • Wykres punktowo-symboliczny to jeszcze jeden typ wykresów giełdowych i metoda gry związana z nimi.  To chyba pierwsza historyczna znana na zachodzie metoda analizy wykresów.

Od autora:

"Analiza techniczna posługuje się wykresami notowań giełdowych. Rozpoznanie na tych wykresach ukształtowanych wzorów i zrozumienie bieżącej sytuacji na rynku pozwala graczowi giełdowemu ustalić prawdopodobne przyszłe zmiany cen. Prowadzi do ustalenia strategii rynkowej, która pozwala wygrywać, jeśli rynek wybierze najbardziej prawdopodobną drogę rozwoju i zabezpieczyć się w przeciwnym wypadku, jeśli rynek wybierze mniej prawdopodobny kierunek. Innymi słowy wiedza i umiejętności pozwalają wygrać.

Innym, trudniejszym zadaniem gracza giełdowego, jest przewidzenie punktów krytycznych rynku, tj. kiedy one nastąpią i na jakim poziomie cen. Określenie, jak długo dany wzór będzie się kształtować, jest zadaniem łatwiejszym w późniejszej fazie rozwoju danego wzoru. Musimy pamiętać, że mówimy tutaj o prawdopodobieństwie przyszłego ruchu, a nie o pewności. Nikt nie wie dokładnie, co zrobi rynek. Dla większości operowanie pieniędzmi na podstawie prawdopodobieństwa jest trudnym zadaniem. Gracz giełdowy musi zrozumieć, że metoda, w której prawdopodobieństwo wygranej wynosi 70 procent, będzie zawodna w 30 procentach".

 

Czego jeszcze dowiesz się z tej książki?

 • Poznasz cztery metody analizy technicznej, które pozwolą Ci skuteczniej przewidywać wzrosty i spadki cen akcji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko inwestycji i będziesz w stanie bardziej świadomie i skuteczniej inwestować swoje pieniądze.
 • W jaki sposób interpretować i wyciągnąć konkretne wnioski z poszczególnych wykresów i metod analizy? Dowiedz się, jak czytać statystyki i liczby, tak żeby dowiadywać się z nich, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać.
 • Jakich błędów nie popełnić podczas korzystania z alternatywnych metod analizy technicznej? Są określone błędy, które możesz popełnić często nawet nieświadomie. Dowiedz się więc, jak ich uniknąć i zmniejszyć ryzyko złej interpretacji.
 • W jaki sposób korzystać z tych metod przy inwestowaniu w akcje? Krok po kroku nauczysz się korzystać z tych sposobów podczas inwestowania swoich pieniędzy.
 • Czego nie dowiesz się z poszczególnych metod? Jest to bardzo ważna wiedza, dzięki której unikniesz popełnienia błędu, gdy zastosujesz metodę, która nie jest odpowiednia dla danego typu transakcji.
 • Kiedy najlepiej stosować daną metodę i w jakich warunkach z niej korzystać? Nie ma jednej metody analizy, która jest dobra „na wszystko”. Dowiedz się i naucz wybierać najlepsze metody do danej sytuacji, aby otrzymać najtrafniejszą prognozę.

Unikalna propozycja: WIECZNA GWARANCJA+
Kliknij, aby dowiedzieć się, dlaczego zakupy u nas są w 100% bezpieczne.

Jesteśmy pewni jakości wiedzy zawartej w naszych publikacjach. Dlatego udzielamy wiecznej gwarancji. Jeśli zakupiony ebook nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz mógł go zwrócić w dowolnym terminie, odzyskując 100% zainwestowanych w niego pieniędzy.


Ile ta wiedza jest warta dla Ciebie?

Nie wiem, ile warte jest dla Ciebie poczucie, że swoje ciężko zarobione pieniądze inwestujesz w sposób o wiele bardziej świadomy, a przez to mniej narażasz się na ryzyko. Nie wiem, ile inwestujesz pieniędzy i jak bardzo wpłynęłaby na Twoje życie nawet częściowa ich utrata.

Jako doświadczony inwestor już wiesz, że stały na giełdzie jest chyba tylko parkiet. Rozwijaj swoją wiedzę i zdobywaj nowe doświadczenia. Dzięki śmiesznie małej inwestycji w wiedzę możesz zabezpieczyć się przed złymi inwestycjami i stratą swoich pieniędzy, a to właśnie jest klucz do wejścia na sam szczyt – nauczyć się zarabiać i wiedzieć, jak nie tracić.

Osiągnij ten szczyt i pozostań na nim, podejmując mądre decyzje oparte na wiedzy i analizie.

Formularz zamówienia

 • Tak! Zamawiam publikację "GPW V - Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce", dzięki której poznam cztery metody analizy technicznej, które pozwolą mi skuteczniej przewidywać wzrosty i spadki cen akcji.
 • Wiem, że otrzymam 155 stron zawierających informacje, w jaki sposób interpretować i wyciągnąć konkretne wnioski z poszczególnych wykresów i metod analizy.
 • Zrozumiem, jakich błędów nie popełnić podczas korzystania z alternatywnych metod analizy technicznej oraz kiedy najlepiej stosować daną metodę i w jakich warunkach z niej korzystać.

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
490
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
39,90 zł

152 str.,
ISBN: 978–83–7701–110–2

książka + PDF gratis [?]
49,90 zł

155 str.,
ISBN: 978–83–7701–109–6

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty