Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Prawo | Abolicja podatkowa. Krok po kroku

Abolicja podatkowa. Krok po kroku

inne w tej kategorii

Andrzej Pęczak

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
29,90zł

106 str.,
ISBN: 978-83-7582-738-5

Jak uzyskać umorzenie zaległości podatkowej albo nawet odzyskać swoje pieniądze z nadpłaconego podatku?

Odzyskaj swoje pieniądze i nie pozwól, abyś płacił zbędne podatki. Jak skorzystać na abolicji podatkowej?

Jeśli abolicja podatkowa jest dla Ciebie obco brzmiącym terminem, to odpowiedz sobie najpierw na kilka poniższych pytań, a to pozwoli Ci sprawdzić, czy możesz skorzystać na tym, o czym się dowiesz:

 • Czy pracujesz za granicą, ale myślisz o powrocie do Polski i chcesz mieć pewność, że nie zabiorą Ci Twoich pieniędzy?
 • Czy przywiozłeś do Polski ciężko zarobione pieniądze i chcesz spać spokojnie, wiedząc, że są one bezpieczne?
 • Czy  w latach od 2002-2007 pracowałeś za granicą i chcesz uregulować zobowiązania wobec fiskusa i przy tym nie stracić?
 • Nie jesteś pewien, czy abolicja podatkowa jest dla Ciebie?

Jeśli w latach 2002-2007 pracowałeś za granicą, to czytaj ten list bardzo uważnie, może Ci on zaoszczędzić straty swoich pieniędzy i wielu kłopotów z Urzędem Skarbowym.

Mało kto wie, ale osobom, które w ciągu ostatnich lat pracowały za granicą, przysługują pewne przywileje, które ustawowo nadało im nasze państwo. Książka, którą dzisiaj masz okazję przeczytać, została stworzona po to, aby ułatwić Ci skorzystanie z możliwości, jakie daje abolicja podatkowa, czyli uzyskać:

 • zwrot zapłaconego podatku,
 • zwolnienie z obowiązku zapłacenia zaległego podatku,
 • zwolnienie z płacenia podatku w przyszłości.

Z rad w niej zawartych mogą skorzystać zarówno osoby, które już wróciły do Polski, jak i te, które planują powrót w najbliższych pięciu latach.

Ta publikacja przeprowadzi Cię krok po kroku przez procedurę składania wniosku oraz pozwoli Ci prawidłowo wyliczyć podatek i wypełnić roczne zeznania podatkowe, bez pomocy z zewnątrz. Dodatkowo dowiesz się, jak uniknąć kłopotów, które mogłyby wynikać z błędnego zrozumienia lub nieznajomości zagadnień związanych z rozliczeniem podatków. Unikniesz pułapek, które mogą Cię wiele kosztować i nieświadomie przyczynić się do złożenia "donosu" na siebie.

Oddaję w Twoje ręce wiedzę powstałą z myślą o tym, by ułatwić Ci skorzystanie z przywilejów, jakie są zapisane w ustawie, którą przyjęło się potocznie nazywać: abolicja podatkowa.

Od autora

Dowiesz się dokładnie, jak uzyskać zwrot zapłaconego podatku, zwolnienie z obowiązku zapłacenia zaległego podatku lub płacenia takiego podatku w przyszłości. Pomogę przejść przez procedurę składania wniosku, krok po kroku pokażę Ci, jak prawidłowo wyliczyć podatek i wypełnić roczne zeznania podatkowe. Dodatkowo powiem, jak uniknąć kłopotów, które mogłyby wynikać z niezrozumienia lub nieznajomości wszystkich aspektów związanych z podjęciem decyzji o rozliczeniu zaległych zobowiązań podatkowych w zgodzie z ustawą oraz uniknąć pułapek, które mogą wiele kosztować.

To, co wyróżnia tę publikację, to czytelny układ treści, rozbudowany słownik pojęć, których znaczenie powinieneś znać, by zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z płaceniem podatków czy rozdział dotyczący pułapek i błędów, na które musisz uważać, by nie stracić.
Andrzej Pęczak


Oto czego jeszcze się dowiesz z tego poradnika:

 • Czy abolicja podatkowa jest dla Ciebie i na jakich zasadach mozesz z niej skorzystać? Dowiesz się dokładnie, czy przysługuje Ci prawo umorzenia podatków.
 • Trzy przywileje, które daje abolicja podatkowa i o które możesz się ubiegać. Dowiedz się, co Ci się należy i jak wiele możesz na tym skorzystać.
 • Czy są sposoby na uniknięcie zapłaty zaległego podatku w Polsce?
 • Jak wykonać "papierkową" robotę, by poczuć, że Twoje pieniądze są już bezpieczne?
 • Kto może złożyć wniosek i pod jakimi warunkami osoby, które pracowały lub będą pracować za granicą, mogą skorzystać z abolicji podatkowej?
 • 12 przykładów i omówień na studium przypadku, w jaki sposób osoby pracujące za granicą mogły uzyskać zwolnienie z płacenia podatków.
 • Z jakimi krajami państwo polskie ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
 • Kiedy nie musisz korzystać z abolicji i kiedy przysługuje Ci pełne prawo do niepłacenia podatku od dochodów za granicą?
 • Jakich największych pułapek i błędów powinieneś się wystrzegać i na które musisz uważać, aby nie stracić?

Przykładowa rada z książki

Jeżeli nie zapłaciłem podatku od dochodów zagranicznych uzyskanych w 2001 r. i latach poprzednich, czy muszę to zrobić teraz?

Nie. Osoby, które nie zapłaciły podatku z uzyskanych dochodów sprzed 2002 r. są zwolnione z podatku z powodu przedawnienia obowiązku jego zapłaty.  Proszę jednak pamiętać, że organy podatkowe mogą żądać udowodnienia źródła pochodzenia środków finansowych i wydatków, które nie znajdują pokrycia w  dochodach wykazanych w składanych deklaracjach podatkowych.

W 2005 r. pracowałem 5 miesięcy w  Wielkiej Brytanii oraz przez dwa w Belgii, a resztę roku zarabiałem w Polsce. Nie rozliczyłem się z zagranicznych zarobków w kraju. Czy może złożyć dwa wnioski o abolicję?

Tak. Podatnik, który w danym roku pracował w dwóch państwach i w Polsce chce skorzystać z abolicji podatkowej, musi złożyć dwa wnioski o abolicję PIT-AZ. Warto wiedzieć, że przychody zagraniczne w walucie obcej w pierwszej kolejności należy pomniejszyć o diety z tytułu podróży zagranicznej.  Za lata 2002-2003 diety można odliczyć od wszystkich przychodów, o ile nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, z wyjątkiem przychodów opodatkowanych ryczałtem.  Za lata 2004-2007 diety można odliczyć wyłącznie od przychodów ze stosunku pracy. Wysokość diety uzależniona jest od kraju, w którym pracował podatnik.

Następnie pomniejszone o diety z tytułu podróży służbowej przychody przelicza się na złote według kursu z dnia otrzymania bądź postawienia środków pieniężnych do dyspozycji podatnika, ogłaszanego przez bank, z usług którego korzystał podatnik, i które mają zastosowanie przy kupnie walut obcych. Jeżeli bank, z którego usług korzysta podatnik, stosuje różne kursy walut obcych, stosuje się kurs NBP. To nie koniec liczenia. Na złote trzeba też przeliczyć podatek zapłacony za granicą. Przelicza się go według kursów z dnia zapłaty podatku.
 

 • Kiedy nie możesz skorzystać z abolicji i dlaczego nie obejmuje Cię możliwość umorzenia zapłaty podatku? Dowiedz się, jakie warunki decydują o tym, że nie jesteś objęty abolicją.
 • Co koniecznie powinno znaleźć się we wniosku, który składasz do urzędu skarbowego, aby nie został odrzucony albo żeby Twoja sprawa nie została błędnie zinterpretowana?
 • Jak w 10 krokach ustalić podatek dochodowy? Zostaniesz krok po kroku przeprowadzony przez proces ustalania podatku dochodowego. Dzięki pomocy z poradnika zaoszczędzisz swój czas i nerwy.
 • Słownik 31 pojęć, z którymi na pewno spotkasz się, chcąc skorzystać z abolicji podatkowej. Dowiedz się dokładnie, co znaczą m.in.: Rok podatkowy, Kredyt podatkowy, Koszty faktycznie poniesione, Przychody z pracy.

Oto jakie bonusy przygotował dla Ciebie autor książki+

 • Wzór wniosku i oświadczenia - nie będziesz musiał latać po urzędach,
  aby zebrać potrzebne formularze do skorzystania z abolicji (plik PDF).   
 • Tylko do 31.12.2008 roku otrzymasz 40% zniżki na kurs on-line
  (normalna cena - 197 zł)
  , w którym oprócz dokładnego omówienia tematu
  książki (z udziałem prawnika), znajdziesz odpowiedzi na wiele ważnych pytań
  (nagranie audio).
 • Odpowiedz na każde pytanie dotyczące Twojego przypadku  w temacie
  abolicji podatkowej.
 • Dostęp do specjalnego biuletynu, w którym publikowane są aktualne
  zagadnienia dotyczace abolicji i powrotu do Polski.
 • 30% upust na wybrany kurs organizowany przez autora książki w 2009
  roku.
 • Pomoc w wypełnieniu wniosku i oświadczenia.
   

Unikalna propozycja: WIECZNA GWARANCJA+
Kliknij, aby dowiedzieć się dlaczego zakupy u nas są w 100% bezpieczne.

Jesteśmy pewni jakości wiedzy zawartej w naszych publikacjach. Dlatego udzielamy wiecznej gwarancji. Jeśli zakupiony ebook nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz mógł go zwrócić w dowolnym terminie, odzyskując 100% zainwestowanych w niego pieniędzy

Ile dla Ciebie jest warta ta wiedza?

Nie wiem, ile zarobiłeś za granicą, ale jestem pewien, że inwestycja w ten poradnik to nic w porównaniu ze stratami, które musiałbyś ponieść, aby zapłacić podwójny podatek.Tylko pomyśl, jak wiele możesz zaoszczędzić swoich pieniędzy, unikając podwójnego opodatkowania.

Dodatkowo unikniesz ewentualnych problemów, wyjaśniania z Urzędem Skarbowym,  wątpliwośći dotyczących rozliczeń Twoich źródeł dochodu czy konsekwencji karno-skarbowych,  gdybyś w ogóle zrezygnował z możliwości jakie daje ustawa.  Z poradnikiem „Abolicja podatkowa” oszczędzasz sobie masę nerwów i czasu.

Nie pozwól, aby Twoje ciężko zarobione pieniądze pochłonęły dodatkowe podatki. Dowiedz się, jak uniknąć podwójnego opodatkowania i ochroń swoje pieniądze, na które ciężko pracowałeś. Zainwestuj w poradnik teraz.

Formularz zamówienia

 • Tak! Zamawiam publikację "Abolicja podatkowa, czyli nie oddawaj swoich pieniędzy", dzięki której dowiem się, jak ochronić swoje pieniądze przed podwójnym opodatkowaniem.
 • Wiem, że na 107 stronach, poznam sposoby na to, by uniknąć konieczności płacenia zbędnych podatków, a dzięki temu zaoszczędzę swoje pieniądze.
 • Zdaję sobie sprawę, że dzięki tej wiedzy uniknę problemów z Urzędem Skarbowym i będę w stanie wszystkie sprawy papierkowe załatwić w 100% poprawnie.
 • Wiem, że zostanę poprowadzony za rękę przez wszystkie procedury i dowiem się konkretnie co zrobić, aby otrzymać zwrot swoich pieniędzy.
 • Ponadto otrzymam specjalny BONUS:
 • Wzór wniosku i oświadczenia - nie będziesz musiał latać po urzędach,
  aby zebrać potrzebne formularze do skorzystania z abolicji (plik PDF).   
 • Tylko do 31.12.2008 roku otrzymasz 40% zniżki na kurs on-line
  (normalna cena - 197 zł)
  , w którym oprócz dokładnego omówienia tematu
  książki (z udziałem prawnika), znajdziesz odpowiedzi na wiele ważnych pytań
  (nagranie audio).
 • Odpowiedz na każde pytanie dotyczące Twojego przypadku  w temacie
  abolicji podatkowej.
 • Dostęp do specjalnego biuletynu, w którym publikowane są aktualne
  zagadnienia dotyczace abolicji i powrotu do Polski.
 • 30% upust na wybrany kurs organizowany przez autora książki w 2009
  roku.
 • Pomoc w wypełnieniu wniosku i oświadczenia.
   

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
290
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
29,90 zł

106 str.,
ISBN: 978-83-7582-738-5

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty