Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Edukacja finansowa | Finanse dla każdego

Finanse dla każdego

inne w tej kategorii

Marcin Krzywda

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
14,90zł

57 str.,
ISBN: 978-83-7582-135-2

książka + PDF gratis [?]
24,90zł

57 str.,
ISBN: 978-83-7582-136-9

Finanse dla każdego

Samodzielnie obliczaj swoje zyski
i nie daj się zwodzić reklamom banków!

"Finanse dla każdego" w zamyśle autora, czyli Marcina Krzywdy (który wydał serię książek o inwestowaniu na GPW) ma być publikacją pomocną dla tych wszystkich, którzy mają do czynienia z pewnymi prostymi instrumentami finansowymi, takimi jak lokaty czy kredyty, a nie są profesjonalistami. Dzięki wiedzy zawartej w tym poradniku łatwo będzie można sprawdzić na przykład, czy oprocentowanie kredytu, jakie podaje bank, jest prawdziwe albo czy zysk z lokaty, którą bank nam proponuje, będzie faktycznie tak wysoki, jak mówi reklama.

Okazuje się bowiem, że oprocentowanie 6% przy lokacie na 3 miesiące wcale nie oznacza, że wkładając tam 100 000 zł na kwartał, otrzymamy zwrot w wysokości kapitału początkowego + 6000 zł odsetek. Niestety, ale tak to nie działa. Podawana w reklamach stopa zwrotu z inwestycji jest w skali rocznej. Co oznacza, że najpierw musimy ją podzielić przez 12 (bo tyle jest w roku miesięcy), a następnie pommnożyć przez liczbę miesięcy, na którą lokata jest zakładana.

Zdobądź darmowy fragment ebooka+

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, aby otrzymać zupełnie za darmo fragment publikacji pt.: "Finanse dla każdego".

Proszę o dostarczenie na mój adres za darmo fragmentu ebooka "Finanse dla każdego".
Przeczytałem/am i w pełni akceptuję regulamin serwisu Złote Myśli, oraz politykę prywatności, która gwarantuje mi, że mój adres email nie zostanie nikomu udostępniony i w każdej chwili bede mógł/mogła usunąć go z bazy serwisu Złote Myśli.

W naszym hipotetycznie postawionym przykładzie obliczenia będą więc następujące:

(6% : 12 miesięcy) * 3 miesiące = 1.5%

Jak widać z powyższego przykładu, nasz zwrot z inwestycji owych 100 000 zł przyniesie nam jedynie 1500 zł odsetek, a więc czterokrotnie mniej, niż się spodziewaliśmy.

Wiele osób tego nie wie, nie rozumie, a później zastanawiają się oni, dlaczego ten zysk do cholery jest taki mały?! Co więcej, od tych 1500 zł z naszego przykładu musimy jeszcze odprowadzić podatek 19% (przynajmniej na chwilę obecną). To będzie nas kosztowało prawie 300 zł!

Banki stosują mnóstwo podobnych sztuczek. Większości osób wydaje się, że tak naprawdę dzięki tym instytucjom zarabiają one dodatkowe pieniądze. Nie jest to prawdą... Prawda jest znacznie bardziej brutalna, ponieważ to banki zarabiają na nas – klientach. Wszakże nie są to instytucje charytatywne. I z tego trzeba sobie zdawać sprawę.

BONUS 1: Arkusze kalkulacyjne+

Zamawiając ebooka "Finanse dla każdego" otrzymasz w prezencie arkusze kalkulacyjne, które w bardzo prosty sposób pozwolą Ci policzyć odsetki z lokat, kredytów oraz emerytury. Wystarczy jedynie wypełnić kilka pól, aby otrzymać wyniki w poszczególnych latach, czy też miesiącach. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które unaoczni Ci teoretyczną wiedzę przekazaną w publikacji.

Lokaty to jedna z kwestii poruszanych w ebooku Marcina Krzywdy. Drugą są kredyty. Sytuacja odwrotna do lokat. W przypadku kredytów, to my pożyczamy pieniądze od banku, aby później oddać je z odpowiednio wysokimi odsetkami. Oczywiście na kredytach banki zbijają kokosy – uwielbiają wręcz zadłużonych klientów!

Nie wyobrażasz sobie nawet, jak wiele pieniędzy pożera Tobie wzięcie takiego kredytu. Fakt, że istnieją tak zwane dobre długi oraz złe długi. I czasami taka sytuacja może być dla Ciebie bardzo korzystna, ale tym nie będziemy się zajmować w tej publikacji.

Unikalna propozycja: WIECZNA GWARANCJA+
Kliknij, aby dowiedzieć się dlaczego zakupy u nas są w 100% bezpieczne.

Jesteśmy pewni jakości wiedzy zawartej w naszych publikacjach. Dlatego udzielamy wiecznej gwarancji. Jeśli zakupiony ebook nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz mógł go zwrócić w dowolnym terminie, odzyskując 100% zainwestowanych w niego pieniędzy


Czego ponadto dowiesz się z publikacji?

  • Wartość pieniądza w czasie: czym jest wartość bieżąca, a czym wartość przyszła? W jaki sposób odnosi się do naszych finansów?
  • Co to jest kapitalizacja prosta oraz czym różni się ona od procentu składanego?
  • Jak banki ukrywają przed Tobą pewne opłaty manipulacyjne?
  • Ile dokładnie zarobisz na danej lokacie (i dlaczego tak mało ;-))?
  • Czym są lokaty progresywne?
  • Jakie wyróżniamy rodzaje kredytów i które z nich pozwalają na zminimalizowanie oprocentowania?
  • Czym są Otwarte Fundusze Emerytalne i ile dzięki nim zarobisz? Dlaczego te pieniądze w przyszłości będą miały znacznie niższą wartość?

Ponadto nauczysz się liczyć różnego rodzaju stopy procentowe oraz wykorzystywać je na własną korzyść. Taka wiedza bardzo się przydaje w praktyce.

Wypełnij zatem poniższy formularz i zdobądź wiedzę, która pomoże Ci zaoszczędzić Twoje ciężko zarobione pieniądze. Jak to było w jednym ze sloganów reklamowych – jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? :-) Pamiętaj również o tym, że o Twoim bogactwie stanowi nie to, ile zarabiasz, lecz to, ile z tego zatrzymujesz. Działaj teraz!

Formularz zamówienia

  • Tak! Zamawiam publikację "Finanse dla każdego" , dzięki której otrzymam 57 stron wypełnionych wartościową i użyteczną wiedzą sprawdzoną przez doświadczonego autora.
  • Ponadto, otrzymam specjalny BONUS:
  • Arkusze kalkulacyjne, które umożliwią mi obliczenie w prosty sposób odsetek z kredytów, lokat, a także mojej potencjalnej emerytury. Wystarczy tylko, że wpiszę kilka prostych wartości.

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
240
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
14,90 zł

57 str.,
ISBN: 978-83-7582-135-2

książka + PDF gratis [?]
24,90 zł

57 str.,
ISBN: 978-83-7582-136-9

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty