Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Psychologia - darmowe | Vipassana

Vipassana

inne w tej kategorii

Rafał Łepik

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
0,00zł

30 str.,
ISBN:

Medytacja"Potrzebuję spokoju, żeby pomyśleć!" - czy wypowiedziałeś może kiedyś te słowa? Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że musiałeś podjąć jakąś decyzję w hałasie i rozgardiaszu, bo nie miałeś wyjścia,
a później jej żałowałeś... Jest to całkowicie normalne - nasz umysł najlepiej pracuje w ciszy i spokoju.

Być może jesteś tu z ciekawości, być może znasz pojęcie VIPASSANA. Niezależnie od tego, faktem jest, że medytacja i jej różne formy cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Dowiedz się, jak wykorzystać dla siebie siłę, która tkwi w medytacji i wykorzystaj ją do opanowania swoich problemów.

Czym jest medytacja i jak może Ci pomóc?

Medytacja w języku łacińskim oznacza proces rozważania. Gdzie indziej uważa się, że jest to sposób samodoskonalenia poprzez konkretne działania. W tym szczególnym wypadku Vipassana jest to
uważność wobec zachodzących w umyśle procesów.

Medytacja jest obecna nawet u chrześcijan, jest nią rytuał odmawiania różańca, ale potocznie z medytacją kojarzy się takie religie jak: buddyzm, hinduizm, konfucjanizm czy Zen. Medytacja, o której jest mowa w tej książce, wywodzi się z buddyzmu, który narodził się na obszarze dzisiejszych Indii.

Od autora:

Podjąłem trud zebrania w jednym miejscu teoretycznych podstaw medytacji Vipassana (najstarszej
medytacji buddyjskiej, pochodzącej z rozprawy "Satipatthana Sutta", za której autora podaje się samego Buddę). Mój wysiłek był nastawiony na to, by w szczególności zebrać informacje, dzięki którym można by było rozpocząć praktykę bez nadzoru nauczyciela.

W tym miejscu należy stwierdzić, że instrukcje zawarte w książce nie wyjaśniają wyczerpująco wszystkich możliwych przypadków powstałych podczas praktyki. Na przykład na bardzo zaawansowanym etapie praktyki medytujący obserwuje rozwijanie zdolności parapsychicznych, ale przy większym zaawansowaniu są one mniej pociągające niż stan Jhany.

Pomimo tych oczywistych niedociągnięć książki, jest ona w wystarczającym stopniu kompetentna dla ludzi, którzy chcą rozpocząć przygodę z medytacją, i to rozpocząć od zaraz po przyswojeniu sobie podstaw. Tak więc położyłem nacisk na to, byś po przeczytaniu wiedział, jak zacząć.


Książka jest dla ludzi, którzy chcą wiedzieć, jak to jest żyć naprawdę, dla tych, którzy nie przyjmują wyjaśnień innych i chcą sami przekonać się, jakie jest wyjaśnienie sensu życia. Medytacja
uważnego wglądu sprawi, że zrozumiesz, iż to, co bierzesz za rzeczywistość, to tylko szkic obrazu wykonanego przez nasze wewnętrzne dziecko, obrazu myślącego pojęciami umysłu, które
błędnie bierzemy za ostateczną rzeczywistość. 

Jak możesz wygrać ze swoimi problemami?

Według Buddy z problemami można wygrać tylko dzięki transformacji umysłu. 

Fragment ebooka:

Buddyści uważają, że jest to jedyny sposób na to, ponieważ nie możemy mieć kontroli nad światem, a tylko nad swoim umysłem, i to tylko wtedy, gdy się tego krok po kroku nauczymy. Z czasem można się nauczyć innych reakcji na bodźce. Spostrzeżenie to opiera się na fakcie, że jesteśmy ludźmi, a to
pozwala nam dokonywać świadomych wyborów.

Umiejętność ta jest w zasięgu naszych rąk, ale pod warunkiem, że jest się uważnym, skoncentrowanym, a pełne umiejętności w tej dziedzinie uzyskamy po całkowitym rozjaśnieniu umysłu. Pogłębiając swoje umiejętności medytacyjne, pogłębiamy zdolność rozumienia tego, jak działa umysł. Wgląd w niego daje nam możliwość zmiany przyzwyczajeń, poprzez zastąpienie ich pełną świadomością, która sprawia, że działamy tylko z pobudek pozytywnych.

Czego konkretnie dowiesz się z ebooka "Vipassana"?

 • Co dokładnie oznacza słowo vipassana?
 • Dlaczego Budda zaleca medytację?
 • Co daje regularne medytowanie?
 • Jak należy praktykować?
 • Strategie prowadzące do sukcesu w medytacji.
 • Czas praktyki na starcie.
 • Pojawiające się problemy.
 • Co na temat vipassany mówi Henepoly Gunaratana?

Zajrzyj do ebooka "Vipassana", aby przekonać się, czy medytacja jest dla Ciebie.  Życzymy Ci powodzenia w drodze do rozwiązywania wszelkich problemów w Twoim życiu.

Formularz zamówienia

 • Tak! Zamawiam publikację "Vipassana", dzięki której dowiem się, jak medytacja może pomóc mi w rozwiązywaniu moich problemów.
 • Zdobędę podstawy do tego, aby zacząć samemu medytować, dzięki zawartym w ebooku technikom.
 • Dowiem się, co stoi za tym, aby wykorzystać medytację oraz dowiem się, jak ją praktykować.

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
0
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
0,00 zł

30 str.,
ISBN:

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty