Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Ciało i duch | Tai Chi Chuan

Tai Chi Chuan

inne w tej kategorii

Adam S. Topor i Anna M. Kajfasz

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
29,95zł

134 str.,
ISBN: 978-83-7582-435-3

Jak uzyskać harmonię ruchu połączoną z łagodnym rytmicznym oddychaniem, psycho-fizycznym relaksem
i poprawić swoje zdrowie?

Badania naukowe potwierdzają: ćwiczenie Tai Chi ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak bardzo ebook "Tai Chi Chuan" pomoże Ci w opanowaniu ćwiczeń, które spowodują, że poczujesz się lepiej i poprawisz swoje zdrowie.

Wokół genezy chińskich ćwiczeń Ruchowo-Oddechowych Tai Chi powstało zgodnie z tradycją chińską wiele legend i historii. Jedna z nich głosi, iż Tai Chi Chuan jest podarunkiem od bogów, ponieważ pewnej nocy system ten objawił się cesarzowi w trakcie snu na świętej górze WuDang.

Dlaczego o tym wspominam? Otórz legendy te są równie piękne, jak cały system TAI CHI CHUAN, który całą swą poezją i elegancją przypomina "Tygrysa polującego na zdobycz" lub "żurawia kroczącego wśród szuwarów na stawie". Ćwiczenia są inspiracją niezwykłego bogactwa zwierzęcych ruchów i wszelakiego dobra zjawisk w otaczającej nas naturze. Nie ma się czemu dziwić, że ćwiczenia mają nazwy tak poetyckie i malownicze jak: "Biały żuraw rozkłada skrzydła", "Chwytanie szpaka za ogon", "Wąż pełzający w trawie" lub "Tkanie na czułenku".

Uwaga: Techniki zaprezentowane w ebooku są również przedstawione na krótkich filmikach, by jeszcze bardziej ułatwić Ci przyswajanie wiedzy. Oto przykładowy filmik:

Dłonie chmur

Zapamiętanie tych ćwiczeń jest niezwykle łatwe (dzięki ebookowi z obrazkami i filmikami - jeszcze łatwiejsze), pobudza naszą wyobraźnię oraz stwarza doświadczenia estetyczne ćwiczącego kolejne ruchy. Ćwiczenia Tai Chi to harmonia ruchu, bezruchu, napięcia i rozluźnienia, wdechu i wydechu. Harmonia ruchu połączona z łagodnym rytmicznym oddychaniem i psycho-fizycznym relaksem odzwierciedlona jest w symbolu Tai Chi.

Przedstawiona ebooku "Tai Chi Chuan" prosta forma ćwiczeń 24 elementów jest podstawą, którą można wykorzystać w naturalnej profilaktyce ruchowej. Jest to modyfikacja systemu ruchów wywodzącego się ze stylu Yang Tai Chi.

Zdobądź darmowy fragment e-Booka+

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz aby otrzymać zupełnie za darmo fragment publikacji pt.: "Tai Chi Chuan".

Proszę o dostarczenie na mój adres za darmo fragmentu ebooka "Tai Chi Chuan".
Przeczytałem/am i w pełni akceptuję regulamin serwisu Złote Myśli, oraz politykę prywatności, która gwarantuje mi, że mój adres email nie zostanie nikomu udostępniony i w każdej chwili bede mógł/mogła usunąć go z bazy serwisu Złote Myśli.

W Chinach formę tą ćwiczą zarówno osoby starsze i młodsze a nawet dzieci. Systematyczne wykonywanie tych ćwiczeń poprawia układ oddychania, wzmocnienia mięśnia sercowego, narządów wewnętrznych, wpływają regulująco na układ nerwowy, poprawiając nastrój, a nawet nie bałbym się powiedzieć iż dając zadowolenie i poczucie radości życia.

Łagodny ruch Tai Chi wpływa pozytywnie na cały aparat ruchowy poprawiając sprawność mięśni, ścięgien, kości, polepsza koordynację ruchu. Ruchy powodując delikatną pracę mięśni pobudzają i stymulują punkty akupunkturowe, co powoduje regulację energii w organizmie, która wspiera dobre zdrowie i samopoczucie.

BONUS 1: Dostęp do strony internetowej+

Dostęp do strony internetowej zawierającej filmy pokazujące, jak wykonywać poszczególne techniki. Istnieje również możliwość ściągnięcia filmów na dysk.

BONUS 2: 6 filmików prosto z Chin+

- jeden z nich przedstawiony jest poniżej:

BONUS 3: +

Ebook "Tao Te Ching" zawierający przetłumaczone na język polski poetyckie przesłanie Lao Tze (53 strony). Oto fragment:

Natura
Natura nie jest łaskawa;
Traktuje wszystkie rzeczy bezstronnie.
Mędrzec nie jest łaskawy,
I traktuje wszystkich ludzi bezstronnie.
Natura jest jak miech,
Opróżnia się, ale jeszcze nigdy nie wyczerpuje swoich zapasów.
Więcej porusza się, to zastyga w bezruchu;
Tak samo, mędrzec korzysta z doświadczeń
I nie może zostać wyczerpany.

Rozpocznij swoją przygodę z Tai Chi Chuan i uzyskaj lepsze zdrowie i samopoczucie. Poniższy formularz umożliwi Ci zamówienie ebooka z zestawem bonusów:

 

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
290
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
29,95 zł

134 str.,
ISBN: 978-83-7582-435-3

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty