Twój koszyk | Twoje konto | Pomoc | Kontakt | zgłoś błąd

informacje o zakupach strona główna | Muzyka | Fenomen grozy w muzyce

Fenomen grozy w muzyce

inne w tej kategorii

Maciej Żołnowski

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
16,90zł

157 str.,
ISBN: 978-83-7582-032-4

Czy jesteś gotowy na spotkanie z najbardziej przerażającą i pierwotną spośród emocji?

Oficjalny patronat:

patronat

Groźne są sytuacje, w których czujemy nagłą suchość w gardle i przyspieszone bicie serca. Skąpani w półmroku nocy przez trupioblady księżyc, smagani w szaleńczym "danse macabre" podmuchami wichru, nosimy w sobie kir morderczego, paraliżującego do granic wytrzymałości strachu.

Czy jesteś gotowy na spotkanie
z najbardziej przerażającą
i pierwotną spośród emocji?

  • Czy muzyka może straszyć niczym duchy w Halloween?
  • Jakie chwyty muzyczno-techniczne decydują o tym, że słuchając muzyki w trakcie seansu kinowego drżymy z przerażenia?
  • Które z tych "mrożących krew w żyłach" chwytów odnajdujemy w muzyce dawnych mistrzów, a które odnajdujemy w polskim horrorze filmowym?
  • W jaki sposób od podstaw (podstaw wyznaczonych psychologią emocji) można programować struktury o wybitnie destrukcyjnym i repulsywnym wydźwięku?
  • I jak skutecznie komponować muzykę do horroru?

"Oto wiedza niemalże tajemna, wiedza, zebrana i zbadana przez jednego z kapłanów muzyki filmowej - teoretyka sztuki i kompozytora w jednej osobie. Po raz pierwszy ma szansę dotrzeć do Twoich uszu wiedza, której nie znajdziesz nigdzie indziej, w żadnej krajowej czy zagranicznej publikacji."

Publikacja "Fenomen grozy w muzyce" pozwoli Ci przede wszystkim poznać ogólny mechanizm semiotyzacji muzyki (teoria Peirce'a-Noskego) oraz pozwoli Ci "zabawić się" najnowszymi zdobyczami psychoakustyki muzycznej (teoria strumieni i obiektów słuchowych).

Jeśli jesteś kompozytorem, albo należysz do grona kino-maniaków i teoretyków sztuki, będzie Ci dane zapoznać się z przykładami muzycznymi i filmowymi (kino niezależne, polski horror filmowy - przykłady zapisane w formatach komputerowych; opis fabuły filmów: "Lokis", "Wilczyca", "Diabeł", Widziadło" itd.; omówienie historii horroru filmowego i multimedialnego, z grami komputerowymi na czele!).

Dlaczego warto?

Niewątpliwym atutem książki - jest grono konsultantów: Pracę uzupełniają mianowicie wypowiedzi wybitnych muzykologów (prof. Andrzeja Tuchowskiego, dra Michała Zielińskiego) oraz opinia znakomitego kompozytora filmowego (Rafała Rozmusa). A wśród recenzentów studium odnajdujemy choćby takie nazwisko doświadczonego pedagoga i profesora kompozycji, jak Leszek Wisłocki.

Z publikacji "Fenomen grozy w muzyce" dowiesz się także:

  • Co takiego wzbudza w nas tak - obok radości i gniewu - pierwotną emocję?
  • Co właściwie powoduje, że włada nami uczucie trwogi, lęku lub inna jeszcze reakcja o charakterze repulsywnym?
  • Jaka jest różnica między lękiem a zwykłym strachem?
  • I w jaki sposób na gruncie muzyki (zwłaszcza zaś - muzyki filmowej) funkcjonuje to "diabolus in musica"?

Oficjalny patronat:patronatScore Amateur (www.muzykafilmowa.pl) to jeden z nielicznych w Polsce, portali poświęconych wyłącznie muzyce filmowej. Jego celem jest przybliżanie czytelnikom istoty ilustracyjnej muzyki filmowej za pomocą recenzji płyt, licznych artykułów, wywiadów z kompozytorami i niemal codziennych informacji ze świata muzyki filmowej. Jest także jedynym w Polsce portalem o tej tematyce, na którym można znaleźć zapisy nutowe i relacje z koncertów muzyki filmowej.

Twórcą i gospodarzem Score Amateur jest Łukasz Waligórski, który prowadzi także w wielkopolskiej rozgłośni radiowej "Merkury", cotygodniową audycję radiową p.t. "Z filmowej płytoteki".

Drogi Czytelniku! Kiedy z uwagą przeczytasz "Fenomen grozy w muzyce" i kiedy następnym razem zaczniesz oglądać film grozy pojmiesz błyskawicznie, iż specyfika muzyki mrożącej krew w żyłach wynika z chęci wywołania... strachu (a jest to działanie świadome i sformalizowane). I to Ty, Ty (Drogi Czytelniku) masz się bać! A stosując podobne zabiegi muzyczno-techniczne na własnym podwórku, możesz straszyć równie skutecznie, co sam Frankenstein. Gdziekolwiek i kimkolwiek jesteś, niech moc grozy zaklętej w dźwięku będzie z Tobą!

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup publikacji, zobacz co Autor zdecydował dołączyć do każdego zakupu, zupełnie gratis:

BONUS 1:+

Zbiór 25, wysokiej jakości sampli w formacie wave, stworzonych przez Autora, wraz z pełnymi prawami majątkowymi do dowolnego ich wykorzystania we własnym zakresie.

BONUS 2:+

Kolekcja plików midi - fragmentów utworów, o których jest mowa w publikacji. To klasyka muzyki grozy i znane standardy z horrorów, dzięki którym dowiesz się jak 'straszyć' muzyką.

P.S. Każdy maniak muzyki filmowej powinien mieć tę książkę...

 

Gwarantujemy zysk
z inwestycji w wiedzę.

Za ten zakup otrzymasz:
160
Złotych Punktów (co to jest?)

Wybierz wersję:
ebook (format PDF) [?]
16,90 zł

157 str.,
ISBN: 978-83-7582-032-4

darmowa wysylkaProgram partnerski
Paczkomaty